Çocuklar için trafik eğitimi koridoru oluşturuldu

Anasayfa EĞİTİM 14 Kasım 2018 16 Okunma
Çocuklar için trafik eğitimi koridoru oluşturuldu

Hits: 8

Çocuklar için trafik eğitimi koridoru oluşturuldu

Çocuklarda trafik bilincinin oluşturulması, trafikte uyulması gereken kuralların öğretilmesinin amaçlandığı ‘Trafik Eğitim Koridoru’ Aksaray Hacı Mustafa Demir İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törenle açıldı.

Açılış Törenine Aksaray Valisi Ali Mantı, Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Aksaray İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aksaray Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, Kamu Kurumları Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Okul öğrencileri Aksaray Valisi Ali Mantı’ya ‘Hoş geldiniz’ diyerek çiçek takdim etti. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ törende yaptığı konuşmada; Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı  (ÇOGEP) ‘Bir Çocuk Bir Dünya’ projesi kapsamında ‘Trafik Eğitim Koridorunun oluşturulduğunu söyledi.

Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ; proje amacının elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Hacı Mustafa Demir İlkokulu öğrencisi Alperen Döşlü’nün anısını yaşatmak,  trafik ve kuralları hakkında çocuklarda farkındalık oluşturup, bu konuda alınacak tedbirleri çocuklara öğretmek olduğunu belirtti.

Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ konuşmasında; 200 öğrencinin eğitim gördüğü 1.sınıf öğrencilerinin koridorunun gerçek bir trafik akışının olduğu izlenimi veren, 80 metrekare 3 boyutlu resimler barındıran, epoksi zemin üzerinde ve duvarlarda bulunan trafik kuralları görsellerinden oluştuğunu ifade etti.

Trafik Eğitimi Koridoru Aksaray Valisi Ali Mantı, kazada hayatını kaybeden Alperen Döşlü’nün ailesi, Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal tarafından kurdele kesimi yapılarak açıldı.

Aksaray Valisi Ali Mantı Trafik Eğitim Koridorunu öğrencilerle birlikte gezdi. Çocukların Güvenli Oyun Alanları, Güvenli Okul Yolu, Trafik Işıkları, Emniyet Kemeri, Üst Geçit Kullanma, Trafik işaretleri ve Trafik Kurallarını eğlendirerek öğretecek ‘Trafik Eğitim Koridorunun hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
0Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

83d6242c0bc4c3b2601d23dad76478e5
Aksaray Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Üyesi dir ÖNEMLİ UYARI : Haber Fotoğraf ve Yazıların İzinsiz alıntı yapılması Kopyalanması yasak tır. Aksine Davrananlar hakkında T.C.Aksaray mahkemelerinde dava açılacaktır.
Portal Teması : Wptr.Co