İsveçli güzellik teknolojisi markası FOREO, sağlıklı bir cilde sahip olmak için her yaşta uygulayabileceğiniz önerilerden oluşan bir rehber hazırladı. İşte her yaşta güzel bir cilt için ipuçları.

20’li yaşlar

Hormonların en üst seviyede olduğu yirmili yaşlarda cildiniz adeta altın çağını yaşar. Östrojen gibi gençlik hormonları cildinize her daim sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır. Ancak, yirmili yaşlarda bile ciltte kırışıklıklar oluşmaya başlayabiliyor. Bu nedenle cildinizin kir ve yağdan düzenli olarak arındırılması son derece önemlidir. Genç olmanın tüm avantajlarını sonuna kadar yaşayabileceğiniz bu yaşlarda cildinizin mükemmel görünmesini sağlamak için sigara içmekten kaçınmak ve yeterince uyumak gibi temek sağlıklı yaşam ritüellerine dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

30’lu yaşlar

Otuzlu yaşlarla birlikte artık sağlıklı beslenme düzenine tamâmen geçme vakti geliyor… Sağlıksız besinler bu yaşlardan itibaren cildinizi eskiye göre çok daha fazla etkilemeye başlıyor. Ancak yüksek protein içeren ürünler, balık, deniz mahsulleri, tofu, vitamin bakımından zengin meyve ve sebzeler tüketmek ve bol su içmek cildinizin yaşlanmasını geciktirip çok daha diri görünmesini sağlayacaktır. Otuzlu yaşlar, Luna 2 gibi ciltteki yaşlanma belirtilerini gidermenize yardımcı olan ürünleri düzenli kullanma alışkanlığı geliştirmek için en ideal döneminiz.