Fırat Tan Cinayeti zanlısı tutuklandı

Fırat Tan Cinayeti Katil zanlısı Ali savul tutuklandı

Fırat Tan Cinayeti zanlısı tutuklandı
Yazar : Tarih : Okunma : 7.431 views Yorum Yap

Aksaray Merkez Hasas Mahallesinde dün gece saatlerinde meydana gelen cinayette gelişmeler yaşandı. Olayla ilgili 1’si bayan 3 kişi gözaltına alındı.

Aksaray Merkez Hasas Mahallesinde meydana gelen ve Fırat Tan (20) isimli genci 4 ayrı yerinden bıçaklanarak ölmesinin ardından polis ekipleri cinayeti kısa sürede aydınlattı.

45 dakika içinde cinayet zanlısı Ali Savul (21) yakalandı

Gece saatlerinde meydana gelen cinayetin ardından Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları titiz çalışma sonucunda Fırat Tan (20) isimli genci bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen ve olay yerinden kaçan Ali Savul (21) isimli şahıs olaydan yaklaşık 45 dakika sonra yanında biri bayan 2 kişi ile birlikte saklandığı yerde yakalandı.

3 kişi gözaltına alındı

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet zanlısı Ali Savul (21) ile birlikte D.D. (19) isimli genç kız ve Y. Y. (19) isimli kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan cinayet zanlısı Ali Savul ile birlikte olan 2 arkadaşı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

Yoğun Güvenlik Önlemi Alındı

Fırat Tan (20) isimli genci bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Ali Savul ve yanında olduğu iddia edilen 2 şahsın Aksaray Emniyet Müdürlüğünde alınan ifadelerinin ardından bugün yoğun güvenlik önlemleri altında Aksaray Eğitim ve Araştırma hastanesinde alınan sağlık raporu ile birlikte adliyeye sevk edildiler. 

Adliyeye sevk edilen şahıslardan Ali Savul (21) isimli şahıs çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Y. Y. ve D. D. çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

İlk yorumu siz yazın