Cumhuriyet tarihi rekoru 1 ton 535 kg eroin maddesi yakalandı

Cumhuriyet tarihi rekoru 1 ton 535 kg eroin maddesi yakalandı

Cumhuriyet tarihi rekoru 1 ton 535 kg eroin maddesi yakalandı
Yazar : Tarih : Okunma : 5.234 views Yorum Yap

Polis Uygulama Noktasında şüphe üzerine durdurulan tır içerisinde yapılan arama yapıldı. Durdurulan tır içerisinde yapılan arama 17 adet çuval içerisinde toplam da 25.834 parça halinde daralı ağırlığı 1 ton 535 kg eroin maddesi ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde, Erzurum\Erzincan Karayolu üzerinde bulunan Polis Uygulama Noktasında şüphe üzerine durdurulan tır içerisinde yapılan arama yapıldı. Durdurulan tır içerisinde yapılan arama 17 adet çuval içerisinde toplam da 25.834 parça halinde daralı ağırlığı 1 ton 535 kg eroin maddesi ele geçirildi. Yakalanan tır şoförü Ş.D. hakkında ‘‘uyuşturucu madde ticareti yapmak’’ suçundan adli işlem başlatıldı.

Konuyla ilgili olarak yapılan detaylı araştırmalarda aracın Gürbulak sınır kapısından Türkiye’ye giriş yaptığı ve Ağrı üzerinden İstanbul’a doğru yola çıktığı ve bu kapsamda Erzurum’dan geçtiği tespit edildi.

Uyuşturucu maddeyi İstanbul’da teslim alacak şahısların yakalanması amacıyla çalışma başlatan Polis ekipleri, Tırda bulunan yükü teslim almaya gelen H.K. isimli şüpheli şahıs ile olayla ilgili olduğu tespit edilen S.Ö. isimli şahıs İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yapılan ortak operasyon neticesinde yakalandı.

Ayrıca olay kapsamında bir lojistik firmasında yapılan aramalarda Erzurum’da yakalanan 25.834 parça uyuşturucu maddeyle aynı özelliklerde 4 parça eroin maddesi ve S.Ö. isimli şahsın aracında yapılan aramalarda ise suç geliri olduğu değerlendirilen 27.800 Dolar ve 100 Euro ele geçirildi. Uyuşturucu Ticareti suçunun başında olduğu tespit edilen M.Z.F. isimli şahıs İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Almanya’ya kaçarken polis ekiplerinin yaptığı operasyon sonucunda yakalandı.

Şüpheli M.Z.F., Ş.D., H.K. ve S.Ö. isimli şahıslar İçişleri Bakanlığı tarafından tahsis edilen özel jet uçağı ile Erzurum İline getirildi. Farklı yerlerde yapılan operasyon sonucunda yakalanan sahıslar haklarında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Nakletmek” suçundan yürütülen soruşturma devam etmektedir.

24.01.2019 tarihinde Erzurum ilinde gerçekleştirilen bu operasyonla 1 ton 535 kilo eroin ele geçirilerek, Cumhuriyet tarihinin yeni bir rekoru daha kırıldı.

İlk yorumu siz yazın