Coşku ve gurur bir arada yaşandı

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi Ve Milli Birlik Gününde Coşku Ve Gurur Bir Arada Yaşandı.

Coşku ve gurur bir arada yaşandı
Yazar : Tarih : Okunma : 4.336 views Yorum Yap

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “15 Temmuz milletimizin, lideriyle birlikte, bağımsızlık için, vatan için, onuru ve şerefi için canını ortaya koyarak yazdığı bu toprakların en değerli destanlarından, bağımsızlık deyince akla gelen sembollerden biridir ” dedi.

Aksaray’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen programda, şehitlikte Kur’anı Kerim okundu, dualar edildi. 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilmek istenen hain ve kanlı darbe girişimi 4. yılında tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da anıldı. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, daire müdürleri, sivil toplum örgütü başkanları, siyasiler ve vatandaşlar Aksaray Şehitliğinde bir araya geldi. Şehitlikte Kur’anı Kerim okundu, şehitler için dualar edildi. Vali Aydoğdu, Belediye Başkanı Dinçer, şehit mezarlarına karanfil bırakarak şehit yakınlarıyla görüştü. Programın ardından protokol üyeleri ile birlikte bir hayırsever tarafından şehitlik içerisine yaptırılan mescidin açılışı gerçekleştirildi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’un bir milletin yeniden şahlanışın adı olduğunu belirterek, “Bugün gerçekten çok duygulandığımız bir an. Bugün bütün Aksaray, bütün sivil toplum örgütleriyle, devlet erkanıyla burada 15 Milli Birlik Gününü birlikte. 15 Temmuz bir milletin yeniden şahlanışa kalkışının adıdır. 15 Temmuz, bütün içimizdeki manevi duyguların, bayrağın, vatan sevgisinin ortaya çıktığı bir gündür. Biz bugünü hiçbir zaman unutmayacağız. Bizden sonraki gençlere, çocuklarımıza da unutturmayacağız. Bunu her an, her yerde söyleyeceğiz ki, vatan parçasının, bayrağın, toprağın üzerinde nefes aldığımız bu ülkenin ne kadar güzel, ne kadar değerli bir ülke olduğunu bütün içerideki ve dışarıdaki hainler bilsin. Necip ve kahraman bir milletin evlatları olmak, onların bize bıraktığı mirası devam ettirmek ve gelecek nesillere aktarmak için buradayız. Burada şehitlerimizin ruhuna Fatihalar okuduk, kuranı kerim okuduk. Gazilerimizin duasını aldık. Onlarla beraberiz” dedi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında Milli İrade Meydanında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; ‘’15 Temmuz milletimizin, lideriyle birlikte, bağımsızlık için, vatan için, onuru ve şerefi için canını ortaya koyarak yazdığı bu toprakların en değerli destanlarından, bağımsızlık deyince akla gelen sembollerden biridir.

15 Temmuz gecesinde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içine sızmış FETÖ örgütüne mensup bir grup terörist milletimizin birliğine, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ve Cumhurbaşkanımızın üzerinde toplanan milli iradeye kast ederek bir kalkışma başlattılar.

Darbelerle çok defa iradesi elinden alınmış milletimiz 15 Temmuz Gecesi ‘’Menderes’i koruyamadık ama Erdoğan’ı yedirmeyiz’’ diyerek ölüme meydan okudu.

Hainlerin kalkışmış olduğu darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu dik duruş ve kararlılık milletimize cesaret verdi. Milletimiz o gece darbecilere geçit vermedi.

15 Temmuz gecesi bütün bir millet olarak; Milletimizin siyasal bilinci ve ferasetini hafife almaya kalkanlara, bu millet ülkesine ve liderine sahip çıkmaz diye hesap yapanlara ve bunun üzerinden strateji belirleyenlere çok açık bir mesaj verdik. Verdiğimiz bu mesajda kimsenin artık bu milleti ne darbeyle ne terörle ne de vesayetçi yapılarla esaret altına alma girişimlerine cesaret edemeyeceğini anlattık.

Bağımsızlığımızdan ödün vermemek ve demokrasimize sahip çıkmak adına şehit vererek ve gazi olarak bedel ödedik.

Cumhurbaşkanımızın ferasetli siyaset anlayışı ve milletimizin desteği ile Bağımsızlık haklarımızı sınırlayacak her türlü anlayışı ortadan kaldırmanın mücadelesini veriyoruz. ‘’ Dedi.

 

İlk yorumu siz yazın