Aksaray Belediyesi Destek Paketinin Kapsamını Genişletti

Aksaray Belediyesi Esnaflara Yönelik Açıkladığı  Destek Paketinin Kapsamını Genişletti.

Aksaray Belediyesi Destek Paketinin Kapsamını Genişletti
Yazar : Tarih : Okunma : 4.288 views Yorum Yap

Aksaray Belediyesi Esnaflara Yönelik Açıkladığı  Destek Paketinin Kapsamını Genişletti

Belediye Başkanı Evren Dinçer, geçtiğimiz günlerde esnaflara yönelik açıkladığı destek paketinin kapsamını genişletti.

Son yılların en büyük küresel sağlık sorunu olan Covid-19 salgını sürecinde halk sağlığını korumak adına birçok çalışmaya imza atan Belediye Başkanı Evren Dinçer, salgının vatandaşlar üzerinde oluşturduğu ekonomik olumsuzlukların önüne geçmek için esnaflara yönelik başlattığı desteklerin kapsamını artırarak sürüyor.

Aksaray Belediyesi Covid- 19 salgınından ekonomik olarak olumsuz etkilenen berber, kuaför, internetkafe, hamam, spor ve fitness salonu sahiplerine Bin’er TL nakdi yardım yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Aksaray Belediyesi tarafından açıklanan destek paketinden, salgın sürecinde İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge ile kapatılan kahvehane, kıraathane, çay ocağı, okul kantini, kafe ve kafeterya işletmecisi esnaflar yararlanacaktı.Belediye Başkanı Evren Dinçer’in açıkladığı yeni ek destek paketi ile bu kapsam genişletildi. Yeni ek destek paketinden ise salgından etkilenen berber, kuaför, internetkafe, hamam, spor ve fitness salonu işletmecisi esnaflar faydalanacak.

Destek paketinden yararlanmak isteyen esnaflara Aksaray Belediyesi’ne ait 444 55 68 numaralı telefondan bilgi verilecek. Başvurular 22Aralık ve 30 Aralık tarihleri arasında Aksaray Belediyesine bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat yapılacak.

Başvuru yapacak kişinin başvuru esnasında Belediye Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne iş yeri ruhsatının fotokopisini, vergi levhası fotokopisini, kimlik fotokopisini ve banka hesabı veya iban numarasını gösteren belgeyi ibraz etmeleri gerekiyor.

Pandemi sürecinden ekonomik olarak olumsuz yönde etkilenen esnaflara yönelik verilecek ek destek paketi hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Geçtiğimiz günlerde genelge ile faaliyetlerine bir süre ara verilen kahvehane, kıraathane, çay ocağı, okul kantini, kafe ve kafeterya gibi işletme sahiplerine Bin’er TL nakdi destek sağlayacağımızı açıklamıştık.

Esnaflarımıza yönelik açıkladığımız bu destek paketinin kapsamını biraz daha genişletme kararı aldık. Esnaflarımızın sıkıntılarını bir nebze olsun rahatlatmak adına ek destek paketi ile pandemisürecinden ekonomik olarak olumsuz etkilenen berber,-kuaför, internetkafe, hamam, halı saha, spor ve fitness salonu işletmecisi esnaflarımıza Bin’ er TL nakdi destek sağlayacağız. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.

İlk yorumu siz yazın