Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran “Hodri Meydan”

Gelecek Partisi Konya Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran, Konya’nın Selçuklu İlçesinde yaşanan Hobi Bahçelerinin yıkımı ile ilgili yaşanan bilgi kirliliğine açıklık getirmek için Basın Mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran “Hodri Meydan”
Yazar : Tarih : Okunma : 5.607 views Yorum Yap

Gelecek Partisi Konya Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran, Konya’nın Selçuklu İlçesinde yaşanan Hobi Bahçelerinin yıkımı ile ilgili yaşanan bilgi kirliliğine açıklık getirmek için Basın Mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Selçuklu İlçe Başkanı Başaran, Kameraların karşısına geçerek şu ifadeleri kullandı…

“Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Teşkilatı olarak, “Sadece seçim zamanı değil, sadece oy istemek için değil, her zaman halkla iç içe olacağız. Biz Halkız, Halk GELECEK!” prensibi ile her hafta bir mahallemizi ziyaret ediyor ve hemşehrilerimizin sorunlarını dinliyoruz.

Ziyaretlerimiz sırasında bize aktarılan sorunları muhataplarına iletiyoruz ve yer bulabildiğimiz nispette, sizler sayesinde kamuoyu ile paylaşıyoruz. Ayrıca, genel başkanımızın talimatı ile; bu sorunları ve çözüm önerilerimizi dile getiren “Yeşil mektupları” dertli olan mahalle sakinlerine dağıtıyoruz.

Bu mektuplar vasıtasıyla Selçuklu halkına; bize aktardıkları sorunlara karşı duyarsız kalmadığımızı, muhataplarıyla ve kamuoyu ile paylaştığımızı gösteriyor, hazırladığımız çözüm önerilerimizi de vatandaşlarımızla paylaşıyoruz.

Saha çalışmaları sırasında özellikle Sızma, Eğribayat, Bağrıkurt ve Çaltı mahallelerimizde “Hobi Bahçesi Mağdurlarının” dertlerini dinledik ve onlarla dertlendik. Çözüm önerilerimizin olduğu yeşil mektuplarımızı kendilerine dağıttık. Hatta bahçelerinde misafir olduk ve yemeklerini yedik, çaylarını içtik.

Ancak ne yazık ki ağustos ayının ilk haftasında korkulan oldu ve ülke olarak orman yangınları ile içimizin yandığı günlerde, yangın bölgelerinde olması gereken iş makinaları maalesef hobi bahçelerini yıkmak için halkın kapısına dayandılar. İnsanlar ne kadar dil dökseler de Selçuklu Belediyesi görevlileri “-Sizin adınıza çok üzülüyoruz ama malum biz de emir kuluyuz” dediler ve yıkma girişimlerine devam ettiler. Tam bu sırada ilginç bir şey oldu. O, Nuh diyip peygamber demeyen görevliler bir anda toparlandılar ve “-Şimdi gidiyoruz, eğer tekrar gelirsek yıkmak zorunda kalırız” dediler ve yıkım yapmadan geri döndüler.

Peki ama ne oldu da birdenbire karar değiştirip geri döndüler diye herkes merak ederken sebep ortaya çıktı: Daha önce AK Parti’de Milletvekilliği yapmış ve halen MKYK üyesi olan Metin Külünk, Selçuklu Belediye Başkanı’nın kulağını çeken bir twit atmıştı ve bu twit üzerine başkan, yıkım ekiplerini geri çekmişti. Hemen ardından Metin Külünk’ün sosyal medya ekibi twitter üzerinden başta Selçuklu Belediye Başkanı, bazı Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, İl Başkanı ve İl Başkan Yardımcısını işaret ederek; AK Parti Konya teşkilatlarında usulsüzlük, yolsuzluk, rantiyecilik vb. kirli işler döndüğünü iddia eden twitler paylaşmaya başladılar.

AK Parti teşkilatları içinde büyük kavgalar olduğunu zaten duyuyorduk. Ama, her iki tarafında birbirlerine yazdıkları ağır ifadeleri okuyunca bu kadarına “PES” dedik doğrusu.

Fakat kötü sürprizlerin arkası kesilmedi. Metin Külünk’ün sosyal medya ekibi bir süre sonra içinde şahsım, teşkilatımız ve partimizin adının geçtiği twitler atmaya başladılar. Özetle: Selçuklu Belediye Başkanı Pekyatırmacı’nın bizim adamımız olduğunu, bizim Pekyatırmacı’nın pisliklerini örtmeye çalıştığımızı, halen AK Parti’de görev yapan bazı isimlerin Cumhurbaşkanı’na tuzak kurduğunu, bizim iyi polisi belediyenin kötü polisi oynadığını” yazdılar ve hatta şu twiti attılar: “Osman Başaran’ın belediyeyle olan hukukunu biliyoruz. Belediyenin yıkımları hızlandırmasının ardından partinizin hemen sahaya inip şirin hareketler sergilediğini de biliyoruz. Ama nafile, bahçe mağdurları size taviz vermez!”

Aslında söylenecek çok şey vardı ama; “Canı yanan insanlar, %67,5 oy verdikleri partinin belediye başkanından yedikleri darbeye çok içerlemişler ve suçu atacak birilerini arıyorlar” diye düşündük. Ve sadece “İftira attıklarını, kul hakkına girdiklerini ve kul hakkının tövbesi olmadığını” yazdık ve konuyu kapattık.

Ancak 28 eylül tarihinde, bu kez de Meram Belediyesi ekipleri Çomaklı Mahallesi’nde bulunan hobi bahçelerinin kapısına dayandılar ve hatta 20 den fazla hobi bahçesini, içinden eşyaların çıkarılmasına bile müsaade etmeden, yıktılar. Fakat geçmişten ders! almış olacaklar ki gelecek tepkilerin hedefini şaşırtmak için (Olay mahallindeki vatandaşların beyanına göre) “Biz aslında yıkmak istemiyoruz ama Gelecek Partililer yıkılması için baskı yapıyorlar” diye vatandaşı kandırıp kendilerini şirin göstermeye çalıştılar. Bu yetmezmiş gibi, yıkılan bu bahçeleri “Burası nizami, hiçbir şey olmaz, kimse yıkamaz!” diye kocası ile birlikte mağdurlara kooperatif usulü satan, Toplum Bahçeleri ve Hobi Bahçeleri Derneği Başkanı Neşe Kayık Öztürk, (ki kendisi de Metin Külünk’e yakın isimlerden biridir) Youtube’da paylaştığı videoda: “Burada farklı mevzular var. Selçuklu Belediye Başkanı yıkım kağıtları gönderiyor. 3-4 gün sonra Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’nin Selçuklu İlçe Başkanı

Osman Başaran hobi bahçelerine gidiyor ve zarfın içinde kağıtlar dağıtıyor. Sağ gösterip sol vurmanın anlamı yok, halkı kullanmayın” diyerek iftira atmış, şahsımı ve partimizi doğrudan hedef göstermiştir. Yine aynı kişi whatsapp üzerinden dağıttığı ses

kaydı ile “Elimde Konya ile ilgili öyle bir rapor var ki benim paylaşacağım rapor karşısında Sedat Peker halt edecek, bütün belediyelerle ilgili 20 sayfa rapor var elimde. Bunları medya ile paylaşacağım. Benim bahçeme dokundular bende onlara dokunacağım” demiştir.

Kıymetli basın mensupları, sonuç olarak :

  1. Hobi bahçesi sahipleri mağdur edilmektedir. Belediyelerin bu konuda ciddi ihmalleri ve suistimalleri vardır. Hobi bahçelerinin yıkılmasına karşıyız ve dün olduğu gibi bugün de “Hobi Bahçesi Mağdurları’nın” yanındayız. Vatandaşlarımızın mağdur olmasına sebep olan yetkililerin ve emlak simsarlarının derhal cezalandırılmasını talep ediyoruz.
  2. Kendileri de AK Parti’li olan bir grup, AK Parti Konya Teşkilatlarının ve belediyelerinin yolsuzluk, usulsüzlük, rantiyecilik vb. işler yaptıklarını ve ellerinde çarşaf çarşaf belgeler olduğunu iddia etmektedirler. Ellerinde her ne varsa kamuoyu ile ve adli mercilerle paylaşmaya ve savcıları göreve davet ediyoruz.
  3. Görünen o ki, AK Parti’liler arasında çeteleşme, kaos ve kavga gittikçe büyümektedir. Elbette bu durum onların iç meselesidir ve bizi ilgilendirmez. Ancak, deli saçması iftiralarla bizi de bu kaos ortamına çekmek için kimse uğraşmasın. Bırakın belediye başkanı ile yakın ilişkiler kurmayı ve planlar yapmayı, kendisi ile bir kelime bile konuşmuşluğum, yazışmışlığım ve selamlaşmışlığım bile yoktur. Hatta, bizim ilçemizde, bizim belediye başkanımız defalarca girişimde bulunmuş olmamıza rağmen bize randevu vermemiştir. Bu iftiraları atanları iddialarını ispatlamaya aksi takdirde gereğini yapmaya davet ediyoruz. HODRİ MEYDAN!”

İlk yorumu siz yazın