Baba oğul husumetli Komşusu tarafından katledildi

İddialara göre, alkollü olan 54 yaşındaki Hüseyin K., 61 yaşındaki Fehmi Türk, oğlu 28 yaşındaki Memduh Türk ile Hamit Çelik (49) ve 8 yaşındaki yeğenine silahlı saldırıda bulundu.

Baba oğul husumetli Komşusu tarafından katledildi
Yazar : Tarih : Okunma : 5.319 views Yorum Yap

Konya’nın Çumra ilçesi Türkmen Karahüyük Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. İddialara göre, alkollü olan 54 yaşındaki Hüseyin K., 61 yaşındaki Fehmi Türk, oğlu 28 yaşındaki Memduh Türk ile Hamit Çelik (49) ve 8 yaşındaki yeğenine silahlı saldırıda bulundu.

MAHALLELİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Saldırgan Hüseyin K. silah seslerini duyan mahalleli tarafından etkisiz hale getirildi. Olay yerine sevk edilen ambulanslarla hastaneye kaldırılan yaralılardan Fehmi Türk ve oğlu Memduh Türk hayatını kaybetti. Yaralı çocuk ile amcası ise Çumra Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından Konya’ya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

22 YIL ÇİFTE CİNAYETTEN 18 YIL YATMIŞ

Mahalle sakinleri tarafından etkisiz hale getirilen zanlı, olay yerine gelen jandarmaya teslim edildi. 2 kişiyi öldüren ve 1’i çocuk 2 kişiyi de yaralayan Hüseyin K.’nin, 2000 yılında tarla komşusuyla biçerdöver yüzünden çıkan kavgada 2 kişiyi öldürdüğü ve 18 yıl cezaevinde yattıktan sonra şartlı tahliye ile serbest kaldığı öğrenildi.

27 GÜN ÖNCE ARAZİ İHALESİ NEDENİYLE TEHDİT ETMİŞ

Zanlı Hüseyin K.’nin ayrıca, 14 Şubat’ta Fehmi Türk’ün ölen annesi için kurulan taziye çadırına gittiği ve Fehmi Türk’ü, “Çumra’da ihaleye çıkan hazine arazisini ben alacaktım. Sana söylememe rağmen sen aldın, ben alamadım. Kan akacak” diyerek, tehdit ettiği öğrenildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Haber : Zafer Samancı / Konya

İlk yorumu siz yazın