Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Suçlulara göz Açtırmadı

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Aksaray il genelinde yaptığı uygulamalarda muhtelif suçlara karışan ve aranan şahıslar ve suç aletlerini ele geçirdi. Konu hakkında yapılan yazılı açıklama şöyle: Asayiş Şube Müdürlüğümüzce 01-31/03/2023 tarihleri arasında, suç ve suçlularla mücadele edilmesi, vatandaşların huzur ve güven duygusunun artırılmasına yönelik, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda gündüz..

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Suçlulara göz Açtırmadı
Yazar : Tarih : Okunma : 6.261 views Yorum Yap

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Aksaray il genelinde yaptığı uygulamalarda muhtelif suçlara karışan ve aranan şahıslar ve suç aletlerini ele geçirdi. Konu hakkında yapılan yazılı açıklama şöyle:

Asayiş Şube Müdürlüğümüzce 01-31/03/2023 tarihleri arasında, suç ve suçlularla mücadele edilmesi, vatandaşların huzur ve güven duygusunun artırılmasına yönelik, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda gündüz ve gece ilimizin farklı mahallelerinde yapılan uygulamalar ve planlı operasyonel çalışmalarda;

(26.708) şahsın GBT sorgusu yapılmış, (131) aranan şahıs yakalanmıştır. Bunlardan;

Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma-Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama” suçlarından dolayı (28 Yıl 6 Ay) kesinleşmiş hapis cezası bulunan (1) şahıs ve Hırsızlık suçundan toplam (61 Yıl 2 Ay) kesinleşmiş hapis cezası bulunan (4) şahıs ile birlikte muhtelif suçlara karışan (82) şahıs TUTUKLANARAK Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Ayrıca ;

(1.981) araç kontrol edilmiş,

(5) adet çalıntı motosiklet, (2) adet çalıntı otomobil,

(6) adet ruhsatsız tabanca ile birlikte (39) adet fişek,

(4) adet ruhsatsız kurusıkı tabanca ile birlikte (8) adet fişek,

(2) adet ruhsatsız av tüfeği,

(1) adet çalıntı kaydı bulunan tabanca,

(9) ayrı şahıstan, (25,06) gr esrar maddesi, (10,55) sentetik kannabinoid (bonzai)  maddesi, (8,03) gr metamfetamin maddesi, (3) adet extacy hap ele geçirilmiştir.

İlk yorumu siz yazın